Super League 2: «Αγκαλιά» με την άνοδο η Κηφισιά

Η Κηφισιά νίκησε την Παναχαϊκή στην Πάτρα με 2-1 και διατήρησε τη διαφορά των 5 βαθμών από την Καλλιθέα στην κορυφή του Β' ομίλου

Ένα γκολ του Βαφέα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, φέρνει την Κηφισιά «αγκαλιά» με την άνοδο -για πρώτη φορά στην ιστορία της- στη Super League.

Με το «χρυσό» τέρμα του 26χρονου αμυντικού, η ομάδα των βορείων προαστίων της Αθήνας νίκησε 2-1 στην Πάτρα την Παναχαϊκή και, τέσσερις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της Super League 2, διατηρεί διαφορά πέντε βαθμών έναντι της Καλλιθέας, στην κορυφή του Β΄ ομίλου.

Η Κηφισιά είχε προηγηθεί με τον Ταλάλ στο 9ο λεπτό, αλλά οι Πατρινοί ισοφάρισαν στο 32΄ με τον Μπουρλάκη και έδειχναν ικανοί μέχρι λίγο πριν το φινάλε να «κόψουν» βαθμούς από τους πρωτοπόρους και να δώσουν νέο ενδιαφέρον στην «κούρσα» της ανόδου.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας