Κύπελλο Ελλάδας: Προβάδισμα πρόκρισης για την Αναγέννηση Καρδίτσας με τη νίκη (0-1) στην Κρήτη επί του Αγίου Νικολάου (VIDEO)

Με γκολ του Μανιού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε νίκη-μισή πρόκριση μέσα στην Κρήτη επί του Αγίου Νικολάου με 1-0, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 20λεπτη καθυστέρηση, καθώς άργησε να φτάσει στο γήπεδο το ασθενοφόρο, με τον διαιτητή να ενημερώνει πως αν δεν φτάσει δεν θα γίνει το ματς.

Εν τέλει το παιχνίδι άρχισε στις 15:20, και κύλησε με σχετική ισορροπία μεταξύ των δυο ομάδων, οι οποίες είχαν ίσο αριθμό ευκαιριών.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μανιός στο 91ο λεπτό.