Διέσυρε η Ρεν (4-1) τη Λιόν

Με το εμφατικό 4-1 ηττήθηκε η Λιόν από τη Ρεν, σε ένα παιχνίδι που σίγουρα θα… κάνουν πολύ καιρό να ξεχάσουν και οι δύο πλευρές (για διαφορετικούς λόγους).

Οι γηπεδούχοι, ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 45’ με κεφαλιά του Λαμπόρντ, ενώ στο 51’ ο Τραορέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Γκανεσιό. Όμως το παιχνίδι δεν τελείωσε εκεί. Για την ακρίβεια κάπου εκεί άρχισε.

Στο 76’ ο Τρουφέρ έφυγε στην κόντρα, πιέστηκε από τον Ντιμπουά αλλά στο πέσιμο πλάσαρε για το 3-0 και 7 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης υπέγραψε τον θρίαμβο της Ρεν με σουτ στην κίνηση στο πίσω δοκάρι. Το τελικό 4-1 έκανε με πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Πακετά.