Το σήκωσαν και οι γυναίκες στο Futsal! (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Τεράστια επιτυχία του νεοσύστατου τμήματος της ΑΕΚ

Το πήρε και αυτό η ΑΕΚ! Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έλαβε τέλος η χρονιά για το νεοσύστατο τμήμα Futsal Γυναικών της Ένωσης, που κατέκτησαν το 1ο Πρωτάθλημα Futsal 5×5 γυναικών.

Οι «κιτρινόμαυρες» κατέκτησαν το τρόπαιο στα πέναλτι κόντρα στην ΑΕ Αθηναϊκή Αγ. ΔΗμητρίου, έπειτα από το 1-1 της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Χαρακτηριστικό της υπεροχής των γυναικών της ΑΕΚ ήταν το γεγονός πως μέχρι τον τελικό του Final Four της διοργάνωσης έφτασαν μόνο με νίκες, και ο τελικός ήταν η πρώτη τους ισοπαλία. Μάλιστα, η τερματοφύλακας της ομάδας Τόνια Βαρβαροπούλου, έκανε ξανά μεγάλη εμφάνιση

Την ομάδα του προπονητή Χριστόπουλου, στήριξαν στο γήπεδο ξανά αρκετοί φίλοι της ομάδας δημιουργώντας μια εντελώς… οπαδική ατμόσφαιρα και όλοι μαζί στο τέλος πανηγύρισαν για το τρόπαιο.

Δείτε φωτογραφίες και βίντεο από τους πανηγυρισμούς:

ΑΕΚ Πρωταθλήτρια Ελλάδοs και στο Futsal Γυναικών !!!

Opublikowany przez Νίκοs Γεωργαντζόγλου Niedziela, 9 czerwca 2019

Πιο… ΑΕΚ μωρό δεν γίνεται! (ΦΩΤΟ)

ΑΕΚτζού από... κούνια η μικρή Αλεξάνδρα!

2 Σχόλια

1. α) Μπραβο στα κοριτσια της ΑΕΚ για το Πρωταθλημα στο γυναικειο φουτσαλ λιγες μερες μετα την κατακτηση του Πρωταθληματος και στο αντρικο φουτσαλ!
    β) Παναξιες πρωταθλητριες και αηττητες με 5 στα 5 (και 47-2 γκολ) στην κανονικη σεζον εχοντας κληρωθει εκτος εδρας με τους δυο βασικους αντιπαλους (Αμπελοκηπους και Αθηναικη), με 11-1 στον ημιτελικο των πλει οφ και με δευτερη νικη επι της Αθηναικης στον τελικο (εστω στα πεναλτι αφου ισοφαριστηκαμε στο τελευταιο λεπτο του αγωνα)!
    γ) Ειναι η 7η κουπα απο τον Σεπτεμβριο ως τωρα σε επιπεδο αντρων-γυναικων: Διηπειρωτικο Κυπελλο μπασκετ αντρων, Σουπερ Καπ φουτσαλ αντρων, Πρωταθλημα φουτσαλ αντρων, Πρωταθλημα φουτσαλ γυναικων, Πρωταθλημα ραγκμπυ αντρων (πρωταθλημα 9 παικτων), Πρωταθλημα πινγκ-πονγκ αντρων, Πρωταθλημα ξιφασκιας (σπαθης) γυναικων! Ακολουθει το Κυπελλο ραγκμπυ αντρων (πρωταθλημα 13 παικτων, ο πρωτος τελικος εληξε με νικη 40-10!) και θα αυξηθει η συγκομιδη αφου συνεχιζεται η σεζον σε fifa των esports, τοξοβολια, ποδηλασια, πυγμαχια, αρση βαρων, μοντερνο πενταθλο κλπ!