Σαν σε ...προπόνηση η ΑΕΚ

Μια ακόμη νίκη για την ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ η οποία συνέτριψε με 12-2 την Elite και έκλεισε εντυπωσιακά τις υποχρεώσεις της για τη φετινή χρονιά. Αυτό ήταν το τελευταίο ματς για το 2017 για την “Ένωση” που έχει δείξει ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα. Το “κιτρινόμαυρο” τμήμα συνεχίζει την εξαιρετική πορεία του στο πρωτάθλημα παραμένοντας σε απόσταση βολής από την πρώτη θέση. Η ΑΕΚ ολοκληρώνει τον πρώτο γύρο έχοντας μόλις μια ήττα από τον Παναθηναϊκό ωστόσο στα τελευταία παιχνίδια έχει πραγματοποιήσει επιβλητικές εμφανίσεις και δείχνει αποφασισμένη για να συνεχίσει έτσι και στον δεύτερο γύρο πηγαίνοντας με τον …αέρα του φαβορί στο φάιναλ φορ. Το παιχνίδι παρακολούθησε από κοντά και ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Βαγγέλης Ασλανίδης μαζί με τον πρόεδρο του Futsal, Κωνσταντίνο Μαρινάκη. Στο τέλος χειροκρότησαν την ομάδα για την εμφάνιση και τη νέα σημαντική νίκη στο πρωτάθλημα. Η “Ένωση” αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τις νέες της ριγέ εμφανίσεις.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι για την ΑΕΚ το σκορ άνοιξε μόλις στο 3′ ο Μάνος. Το 2-0 έκανε στο 7’ ο Θανασάι και ένα λεπτό αργότερα ο Στουπάθης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Για την ΑΕΚ το 4-0 ο Ηλιάδης στο 10’ και το 5-0 ο Θανασάι στο 20’ το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα δεν κατέβασε ταχύτητα συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό. Ο Αρτινός έκανε στο 23’και το 7-0 ο Μάνος στο 28′. 8-0 από τον Ασημακόπουλο στο 29’ και το 9-0 ο Κατσάμπας στο 32’. 10-0 για την “Ένωση” ο Ζιάκας στο 34’και 11-0 ο Αρτινός στο 36’. 11-1 στο 37’ μείωσε η Elite και 12-1 ο Δελλαπόρτας στο 38′. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα η αντίπαλη ομάδα πέτυχε το τελευταίο γκολ γράφοντας το 12-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Για την ΑΕΚ αγωνίστηκαν οι: Αχής, Μπελτσίδης, Χριστόπουλος, Ηλιάδης, Μάνος, Δελλαπόρτας, Αρτινός, Στουπάθης, Ασημακόπουλος, Ζιάκας, Ταρνανίδης, Μάντης, Θανασάι και Κατσάμπας.