Έριξε «πεντάρα» στην Μάδεργουελ η Σέλτικ

Παρά το γεγονός πως έμεινε πίσω στο σκορ στο 13’, η Σέλτικ δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει 5-2 επί της Μάδεργουελ και να ζευγαρώσει τις νίκες της στο πρωτάθλημα. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ντόνελι, αλλά δύο λεπτά μετά ο Άγιερ στο 15’ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Γκρίφιθς στο 42’ έδωσε προβάδισμα στους «Καθολικούς» για να κλείσει έτσι το πρώτο μέρος.

Στο 65’ ο Φόρεστ έκανε το 1-3, ο Έντουαρντ στο 75’ έκανε το 1-4, ενώ ο Κρίστι με πέναλτι στο 85’ διαμόρφωσε το 1-5, για να κλείσει το σκορ ο Ντόνελι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τη μείωση σε 2-5.