ΑΕΚ: Στην κορυφή ξανά τα «κιτρινόμαυρα» ποδήλατα

Συνεχίζονται οι επιτυχίες για το τμήμα ποδηλασίας της ΑΕΚ

Εξαιρετική παρουσία είχε το ποδηλατικό τμήμα της ΑΕΚ το τριήμερο 22-24/03 στους 3 αγώνες που συμμετείχε.

Ο Στράτος Μανωλίδης φορώντας τη φανέλα της Εθνικής Ελλάδας αγωνίστηκε σε τριήμερο (22-24/03) διεθνή αγώνα ΜΤΒ XCO στη Σερβία. Ο Πρωταθλητής της ΑΕΚ κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στους δύο πρώτους αγώνες, ενώ αναγκάστηκε να εγκαταλείψει στον 3ο αγώνα λόγω μηχανικής βλάβης. Πρόκειται για μία πολύ μεγάλη επιτυχία τόσο για τη χώρα μας, όσο και για το Σύλλογό μας, καθώς ο Μανωλίδης ξεχώρισε μεταξύ 30 εφήβων αθλητών από όλη την Ευρώπη.

Θρίαμβος των Μάστερς στον 46ο Γύρο Θυσίας Πάτρα-Καλάβρυτα, εις μνήνην της έναρξης της Ελληνικής Επανάστασης του 1821, με διοργανωτή τον ΠΟ Πατρών. Ο Ευάγγελος Σακελλής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Γ’, ενώ από κοντά ήταν και οι: Νίκος Κωνσταντόπουλος (7ος), Αναστάσιος Φίλιος (9ος), Γεώργιος Χατζηπασχάλης (14ος), Ανδρέας Γεωργόπουλος (32ος). Ασημένιο μετάλλιο για τον Κωνσταντίνο Κατσιλιέρη στη Μάστερ Δ’, ενώ καλά πλασαρίσματα είχαμε στη Μάστερ Β’ με τους: Αντώνη Στεφανουδάκη (43ος), Ρωμύλο Καραβέζη (51ος), Γεράσιμο Αραβαντινό (61ος).

Την αποστολή συνόδεψε ο προπονητής του τμήματος, Λευτέρης Παπουτσάς, ενώ την υλική, τεχνική και μεταφορική υποστήριξη ανέλαβε η εταιρεία ΓΑΤΣΟΥΛΗΣ.

Τέλος, ο Διονύσης Πλατσάκης κατέκτησε την 6η θέση στον αγώνα MTB XCP στο Όρος της Πεντέλης, σε μία διαδρομή 35χλμ (διοργανωτής ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.).

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)