Κύπελλο Ελλάδας: Ο Άρης με ανατροπή στα ημιτελικά - Κέρδισε (74-76) τον ΠΑΟΚ

Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άρης κέρδισε με 74-76 τον ΠΑΟΚ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Final-8 στο Κύπελλο Ελλάδας.

Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους θριαμβευτές, οι οποίοι νίκησαν τον ΠΑΟΚ για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες ημέρες, ο Τολιόπουλος, ο οποίος παρότι είχε μπλοκαριστεί από την αντίπαλη άμυνα για 30 λεπτά, ανέλαβε δράση στην «τελική ευθεία» (έβαλε 17 πόντους στην τέταρτη περίοδο), σκοράροντας μεγάλα τρίποντα για να φέρει την ανατροπή και ολοκληρώνοντας τις προσπάθειές του με 24 πόντους!

Από την άλλη, για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος προηγήθηκε με 64-49 με 6 λεπτά να απομένουν για το φινάλε, είχε 18 περισσότερα ριμπάουντ (38-20) και καλύτερα ποσοστά ευστοχίας από τον Άρη, αλλά τελικά έχασε την πρόκριση, ξεχώρισαν Μίχαλακ (13π), Μαργαρίτης (11π), Τάουνς (11π) και Τσαϊρέλης (10π, 6 ριμπ).

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη