Ο Αντετοκούνμπο πηγαίνει τρένο για MVP: Με triple double «διέλυσε» τους Πίστονς

Οι Μπακς δυσκολεύτηκαν αρκετά από τους Πίστονς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 31 πόντους, 17 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 μπλοκ σε 36 λεπτά συμμετοχής, με 10/20 δίποντα, 1/5 τρίποντα και 8/12 βολές.

Οι Μπακς δυσκολεύτηκαν αρκετά από τους Πίστονς, που παρουσίασαν ιδιαίτερα μαχητικό πρόσωπο, με το πρώτο δωδεκάλεπτο να λήγει ισόπαλο (30-30) και τα «Ελάφια» να πηγαίνουν στο ημίχρονο με προβάδισμα δύο πόντων (56-58).

Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στη τρίτη περίοδο με τους Μπακς να έχουν σταθερά το προβάδισμα, χωρίς όμως να εξασφαλίζουν διαφορά… ασφαλείας (85-89), μετατρέποντας το τέταρτο δωδεκάλεπτο σε… θρίλερ.

Οι Πίστονς συνέχισαν να πιέζουν ασφυκτικά τους Μπακς, μέχρι να αναλάβει δράση ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που κυριάρχησε σε άμυνα και επίθεση, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη με 122-113.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη