Γιακουμάκης: Χάρισε την νίκη στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ με ένα γκολ και δύο ασσίστ

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν πρωταγωνιστής για ακόμη μια φορά στην νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ επί της Κολόμπους Κρου (4-2)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης, έδωσε την νίκη στην ομάδα του σκοράροντας μια φορά, ενώ μοίρασε και δύο ασσίστ στην επικράτηση της Ατλάντα Γιουνάιτεντ απέναντι στην Κολόμπους Κρου (4-2).

O Γιακουμάκης άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό και αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, «σέρβιρε» το 2-1 στον Σίλβα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 83′ ο Έλληνας επιθετικός, δημιούργησε το 3-1 του Μοσκέρα, με τον Αλμάδα να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ για το 4-1 και τον Άρφτσεν να μειώνει στο τελικό 4-2.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη