Η Ίντερ βρήκε απάντηση στο «οχυρό» της Ρόμα με υπογραφή Τουράμ (VIDEO)

Η Ρόμα οχυρώθηκε με επιμονή για 80 λεπτά, όμως ο Τουράμ ανακάλυψε την «κερκόπορτα» για να κρίνει το ματς υπέρ της Ίντερ (1-0) που επέστρεψε στην κορυφή της Serie A.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι ήταν κυρίαρχη σε όλο το παιχνίδι, έφτιαξε 19 τελικές και τελικά βρήκε το γκολ με τον Τιράμ στο 81ο λεπτό για να πάρει τη νίκη (1-0) και να βρεθεί και πάλι στην πρώτη θέση της Serie A.

Μόλις 3 τελικές στον αγώνα για τους «τζαλορόσι», οι οποίες ήρθαν από το 60’ και μετά, με την ομάδα του τιμωρημένου Ζοσέ Μουρίνιο να παίζει με… πούλμαν και να είναι αποκαρδιωτική.

Απίθανη ατμόσφαιρα και… ψυχολογικός πόλεμος στον Λουκάκου με αδιανόητες αποδοκιμασίες κάθε φορά που ακουμπούσε την μπάλα από τους οπαδούς της Ίντερ, στην επιστροφή του Βέλγου στο «Τζουζέπε Μεάτσα» ως αντίπαλος.

Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάκι): Σόμερ, Παβάρ (46΄Νταρμιάν), Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Ντιμάρκο, Ντάμφρις (85΄Ντε Φράι), Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου (75΄Ασλάνι), Μικιταριάν (75΄Φρατέσι), Μαρτίνες, Τουράμ

Ρόμα (Ζοσέ Μουρίνιο): Ρούι Πατρίσιο, Μαντσίνι, Γιορέντε, Εντικά, Κρίστενσεν, Ζαλέφσκι (75΄Σελίκ), Παρέδες (89΄Αζμούν), Κριστάντε, Μποβέ (84΄Μπελότι), Ελ Σαράουϊ (84΄Αουάρ), Λουκάκου

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη