Ligue 1: Ο Μπαπέ έδωσε στο 89' ξανά τη λύση στην Παρί Σεν Ζερμέν

Νίκη για την Παρί

Ο Κιλιάν Μπαπέ με δύο γκολ έδωσε ξανά τη λύση βγάζοντας από το αδιέξοδο την Παρί Σεν Ζερμέν στη σημαντική νίκη στην έδρα της αξιόμαχης Μπρεστ με 3-2, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στη Ligue 1.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε ξεκίνησε δυνατά το ματς και στο πρώτο ημίωρο κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρη στα γκολ των Ζαίρ-Εμερί (16′) και Μπαπέ (28′), αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφθασαν στην ισοφάριση με τα τέρματα των Μουανιέ (43′) και Ντουαρόν (52′).

Η Παρί στα τελευταία λεπτά πίεσε για τη νίκη και τα κατάφερε στο 89ο λεπτό με το μεγάλο αστέρι και αρχηγό της.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας