Serie A: Επικράτησε εύκολα η Νάπολι (1-3) με ντοπιέτα του Κβαρατσκέλια

Ο Γεωργιανός με δύο προσωπικά του τέρματα, οδήγησε τους «Παρτενοπέι» σε μια άνετη νίκη επί της Βερόνα με σκορ 3-1

Χωρίς να συναντήσει κάποια εμπόδια, η Νάπολι με μπροστάρη τον Κβίτσα Κβαρατσέλια, επικράτησε με 3-1 και πλησιάζει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι ήταν από το πρώτο λεπτό στον έλεγχο των πρωταθλητών Ιταλίας, οι οποίοι βρήκαν το πρώτο γκολ στο 27′ με τον Πολιτάνο. Στο 43′ ήταν η σειρά του Γεωργιανού να βρει δίχτυα μετά από πάσα του Πολιτάνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55′ ήρθε και το 3ο γκολ της Νάπολι, ξανά με τον Κβαρατσκέλια.

Το μόνο που κατάφερε η Βερόνα ήταν να μειώσει με τον Λάζοβιτς στο 60′.

Με αυτή της την νίκη, η Νάπολι πλησίασε στους 4 βαθμούς από την κορυφή έχοντας βέβαια ένα παιχνίδι παραπάνω.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας