«Χάνει» το ματς με την ΑΕΚ ο Σιλβέρο Βος

Ο 18χρονος μέσος του Άγιαξ έφαγε κόκκινη στο ματς με την Μαρσέιγ και δεν θα παίξει απέναντι στην ΑΕΚ

Ο αντίπαλος της ΑΕΚ, Άγιαξ, πέραν των βαθμών που έχασε, θα στερηθεί και τον Σιλβέρο Βος.

Ο Άγιαξ ήρθε ισόπαλος (3-3) χθες με τη Μαρσέιγ στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου του Europa League. Ο Αίαντας μπορεί να πέτυχε τρία γκολ, όμως παρουσίασε πολλά κενά από τη μέση και πίσω, τα οποία πρέπει να δουλευτούν αν θέλει να αποφύγει και άλλες απώλειες βαθμών.

Πέραν του αποτελέσματος, όμως, η ολλανδική ομάδα θα στερηθεί και τις υπηρεσίες ενός παίκτη για το ματς με την ΑΕΚ (05/10, 19:45). Ο λόγος για τον Σιλβέρο Βος, ο οποίος μπορεί να μπήκε στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου όμως μέσα σε λιγότερο από ένα ημίχρονο δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες και θα απουσιάσει στο ματς της Νέας Φιλαδέλφειας.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...