Ο Χάμες Ροντρίγκες άνοιξε λογαριασμό στη Βραζιλία, αλλά έχασε η Σάο Πάουλο (VIDEO)

Η Σάο Πάουλο ηττήθηκε 2-1 από τη Φορταλέζα, με τον Χάμες Ροντρίγκες να ανοίγει λογαριασμό με τη φανέλα της

Η Σάο Πάουλο ηττήθηκε 2-1 από τη Φορταλέζα, με τον Χάμες Ροντρίγκες να ανοίγει λογαριασμό με τη φανέλα της, σκοράροντας με μακρινό σουτ που μπέρδεψε τον αντίπαλο γκολκίπερ. Έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Η Σάο Πάουλο ηττήθηκε 2-1 από τη Φορταλέζα για την 24η αγωνιστική του Brasileirao, με τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Χάμες Ροντρίγκες, να ανοίγει λογαριασμό με τη φανέλα της, σκοράροντας με μακρινό σουτ που μπέρδεψε τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Κολομβιανός αστόχησε σε πέναλτι και ενώ η ομάδα του έχανε 1-0, αλλά στο β’ μέρος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Εκμεταλλεύτηκε το λάθος που έκανε ο τερματοφύλακας της Φορταλέζα και με αριστοτεχνικό σουτ μείωσε σε 2-1 στο 79ο λεπτό, αλλά το γκολ του δεν έφτανε.

Το γκολ του Χάμες Ροντρίγκες από δύο λήψεις:

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη