Μίλαν – Τορίνο 4-1: Με δυναμικό 1ο ημίχρονο οι «ροσονέρι» πήραν τους τρεις βαθμούς

Η Μίλαν ήταν αυτή που έπρεπε στο Σαν Σίρο και νίκησε με 4-1 την Τορίνο παίρνοντας με άνεση το τρίποντο

Η Μίλαν δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Τορίνο για την 2η αγωνιστική της Serie A. Ο Πούλισικ έδειξε από νωρίς τον σωστό δρόμο στους «ροσονέρι» με το δεύτερο γκολ του στην σεζόν. Το τελικό 4-1 δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης για την πανάξια επικράτηση των Μιλανέζων.

Ο Πούλισικ σκόραρε το δεύτερο γκολ του με την φανέλα της Μίλαν δίνοντας το προβάδισμα στους «ροσονέρι» με ένα δυνατό σουτ στο 33’ για το 1-0.

Δεν κράτησε πολύ η χαρά για τους γηπεδούχους καθώς ο Σουρτς με ένα όμορφο τελείωμα μέσα από την περιοχή στο 36’ έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Ζιρού ήρθε για να βάλει ξανά σε θέση οδηγού την Μίλαν πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια. Με άψογη εκτέλεση πέναλτι ο Γάλλος έκανε το 2-1 στο 43’.

Ο Λεάο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου «τσίμπησε» την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 3-1.

Άλλο ένα πέναλτι, άλλο ένα γκολ για τον Ζιρού στο 65’ που δείχνει «κρύο» αίμα και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)