Ηττα της Παρί Σεν Ζερμέν (3-2) από την Σερέζο Οσάκα

Ηττήθηκε η Παρί

Μετά την «λευκή ισοπαλία» με την Αλ Νασρ, η Παρί Σεν Ζερμέν απογοήτευσε εκ νέου, καθώς σε φιλική αναμέτρηση, που έγινε παρουσία 35.000 θεατών στην Οσάκα, ηττήθηκε από την τοπική Σερέζο με 3-2.

Ο νέος προπονητής των πρωταθλητών Γαλλίας, Λουίς Ενρίκε, συνεχίζει τις δοκιμές σε παίκτες και σχηματισμούς, τοποθετώντας τους Σκρίνιαρ και Ντανίλο στην άμυνα, τον Μαρκίνιος στην δεξιά πτέρυγα και τον Ουγκάρτε ως μπακ, ενώ κράτησε στον πάγκο τον Μάρκο Βεράτι και χρησιμοποίησε τον Ασένσιο σε θέση ακραίου επιθετικού.

Η γαλλική ομάδα προηγήθηκε με τον Εκιτίκε στο 17ο λεπτό, αλλά οι «οικοδεσπότες» ισοφάρισαν πέντε λεπτά αργότερα με τον Κρουξ. Στο 49` ο Βιτίνια έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Παρί ΣΖ, αλλά τα γκολ του Κιτάνο (67`) και του πρώην άσου του ΠΑΟΚ, Σίνγι Καγκάβα (79`), διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)