ΑΕΚ: Σημαντική νίκη (57-16) επί του ΑΣ ΠΑΣΚΑ

ΑΕΚ μπάσκετ με αμαξίδιο: «Η κοινωνία μας είναι "ανάπηρη", όχι εμείς»

Η ΑΕΚ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ που επικράτησε με 57-16 του ΠΑΣΚΑ, εκτός έδρας, για την 7η αγωνιστική της Α1 Εθνικής κατηγορίας.

Η «Ένωση» ξεκίνησε λίγο μουδιασμένα τη πρώτη περίοδο, δεδομένη 9 πόντους(9-12), όμως στη συνέχεια κατάφερε να βρει ρυθμό και η λήξη του ημιχρόνου την βρήκε να προηγείται με 9-25. Η συνέχεια ήταν εύκολη για την ΑΕΚ, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε μόλις 6 πόντους και σκόραρε 32, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 16-57.

Πλέον η ομάδα στρέφει την προσοχή της στο επόμενο παιχνίδι με τον Μέγα Αλέξανδρο για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στις 8 Απριλίου στο κλειστό «Απ. Κόντος» στη Νέα Φιλαδέλφεια και η ΑΕΚ θα περιμένει την στήριξη του κόσμου της για να φτάσει σε μια ακόμη πολύτιμη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 9-12, 0-13, 5-11, 2-21

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...