Εκανε… χουνέρι στη Ρεάλ Μαδρίτης και δώρο στην Μπαρτσελόνα η Βιγιαρεάλ!

«Στραβοπάτημα» με το ξεκίνημα του 2023 στη La Liga για τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Βιγιαρεάλ και έτσι δίνει το… δικαίωμα στην Μπαρτσελόνα να την προσπεράσει στην κορυφή της βαθμολογίας, αν νικήσει το αυριανό (8/1, 22:00) εκτός έδρας ντέρμπι με την Ατλέτικο.

Η «βασίλισσα» (η οποία ξεκίνησε χωρίς Ισπανό στην ενδεκάδα της για πρώτη φορά στον 21ο αιώνα) δεν εκμεταλλεύτηκε τις αρκετές καλές ευκαιρίες που δημιούργησε, βρέθηκε να χάνει με γκολ του Πίνο στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, απάντησε στο 60’ με ιστορικό γκολ του Μπενζεμά, αλλά δέχθηκε και δεύτερο γκολ μόλις τρία λεπτά αργότερα από τον Μορένο, για το τελικό 2-1. Έτσι, έμεινε χωρίς νίκη για έκτο διαδοχικό παιχνίδι στο συγκεκριμένο γήπεδο (μία ήττα και πέντε ισοπαλίες).

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη