Super League: Διπλό σωτηρίας πήρε ο Ατρόμητος στο Αγρίνιο, 2-3 τον Παναιτωλικό

Στο +9 από την 13η Λαμία ξέφυγε ο Ατρόμητος που κέρδισε με 2-3 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.

Το ματς για την ομάδα του Κρις Κόουλμαν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο, από τη στιγμή που ο Έρλινγκμαρκ άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό.

Η απάντηση για τον Παναιτωλικό ήρθε περίπου είκοσι λεπτά αργότερα, καθώς στο 22′ Χόρχε Ντίαζ έφερε το παιχνίδι στα ίσα για το 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι όμως 6 λεπτά αργότερα (28′), μπήκαν ξανά μπροστά στο σκορ με τον Μουνίθ.

Ομως έξι λεπτά αργότερα, ξανά ο Χόρχε Ντίαζ ισοφάρισε σε 2-2, το οποίο ήταν και το σκορ του -πολύ χορταστικού- πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με τον Ατρόμητο να καταφέρνει να πάρει αυτό που ήθελε, εμ τον Κουλούρη να χαρίζει τη νίκη στους φιλοξενούμενους στο 72ο λεπτό.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)