Conference League: «Λίγος» ο ΠΑΟΚ του Λουτσέσκου, η Κοπεγχάγη τον κέρδισε (1-2) στην Τούμπα! (VIDEO)

Νίκη με ανατροπή για την Κοπεγχάγη επί του ΠΑΟΚ με 2-1

Ο ΠΑΟΚ φιλοξένησε την Κοπεγχάγη στην Τούμπα και γνώρισε την ήττα με 1-2 για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Conference League.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με γκολ του Αντρίγια Ζίφκοβιτς μετά από ασίστ του Κάρολ Σφιντέρσκι.

Η Κοπεγχάγη βρήκε γκολ ισοφάρισης πριν το ημίχρονο, με πλασέ του Ανκερσεν μετά από ασίστ του Ντικς στο 34ο λεπτό του αγώνα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μπιέλ με διαγώνιο πλασέ στο 50ο λεπτό, με το 2-1 υπέρ των Δανών να μένει μέχρι το φινάλε.

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς στο 94ο λεπτό του αγώνα ο Μιχαηλίδης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.