«Ήρωας» Χάαλαντ στο 92ο έσωσε την Ντόρτμουντ από την γκέλα (VIDEO)

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ ήταν στο σωστό σημείο την κατάλληλη στιγμή και έγινε ο «ήρωας» μιας και με γκολ στο 92ο λεπτό έδωσε την νίκη στην Ντόρτμουντ με 3-2 κόντρα στην Χόφενχαϊμ.

Μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου Ντόρτμουντ και Χοφενχάϊμ έδειξαν ένα διαφορετικό πρόσωπο στην επανάληψη, προσφέροντας ένα εκπληκτικό 45λέπτο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ρέινα στο 49ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε στο 61ο λεπτό με τον Μπαουγκάρτνερ. Η Ντόρτμουντ βρέθηκε ξανά στην θέση του… οδηγού με τον Μπέλινγχαμ στο 69ο λεπτό, αλλά η Χοφενχάϊμ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και ισοφάρισε στο 90ο με τον Νταμπούρ.

Όλα έδειχναν νέα γκέλα για την Ντόρτμουντ αλλά ο Χάαλαντ είχε διαφορετική άποψη και με γκολ στο 92ο διαμόρφωσε το τελικό 3-2.