EURO 2021: Η Αγγλία στον τελικό, 2-1 την Δανία με πέναλτι... φάντασμα! (VIDEO)

EURO 2021 - Αγγλία - Δανία : 1-1 με αυτογκόλ του Κιάερ (VIDEO)

Για πρώτη φορά μετά απο το 1966 σε τελικό μεγάλης διοργάνωσης η Αγγλία!

Η Αγγλία κατάφερε να κερδίσει με 2-1 τη… συγκινητική Δανία και να περάσει, στην παράταση, στον τελικό του EURO 2021.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τα «Τρία Λιοντάρια», με τους Δανούς να σκοράρουν με μία απίστευτη εκτέλεση φάουλ του Βέστεργκάαρντ

Η ομάδα του Σάουθγκεϊτ όμως δεν άργησε να αντιδράσει και ισοφάρισε με αυτογκόλ του Κιάερ 10 λεπτά αργότερα

Στο δεύτερο μέρος οι φάσεις λιγόστεψαν και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί οι Αγγλοι ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να σκοράρουν και να πάρουν την πρόκριση