Με 9-0 διέλυσε το Σαν Μαρίνο η Ρωσία

Ούτε… 10 γκολ δεν έβαλαν οι Ρώσοι

Η έκφραση «παράσταση για ένα ρόλο» φαντάζει…λίγη! Η καταιγιστική Ρωσία, διέσυρε με 9-0 το αδύναμο Σαν Μαρίνο. Έτσι, το συγκρότημα του Τσερτσέσοφ πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στον 9ο όμιλο των προκριματικών του EURO 2020.

Η «αρκούδα» ευτύχησε να προηγηθεί με αυτογκόλ του Τσεβόλι στο 25’ και κάπου εκεί το έργο της έγινε πιο εύκολο. Με πέναλτι του Τζιούμπα στο 31’ γράφτηκε το 2-0, ενώ ο Κουντριάσοφ στο 36’ και ο Άντον Μίραντσουκ στο 41’ έδωσαν «αέρα» τεσσάρων τερμάτων στην ομάδα τους.

Με τους Τζιούμπα και Σμολόφ να πυροβολούν στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ρώσοι έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους (9-0). Ο επιθετικός της Ζενίτ σημείωσε τρία γκολ σε 15 λεπτά (73’-88’) και έφτασε τα 4 συνολικά στο ματς, ενώ ο φορ της Λοκομοτίβ Μόσχας πρόσθεσε δύο ακόμα (77’, 83’).

«Δώρα» του Κνετ και τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ στη νίκη επί του Παναιτωλικού (2-1)