Ισόπαλη στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό η Κ17 της ΑΕΚ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ17 της ΑΕΚ κόντρα στην αντίστοιχη του Ολυμπιακού, σε αγώνα της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 9′ με κεφαλιά του Ντόι, αλλά η ΑΕΚ απάντησε αμέσως, δύο λεπτά με σουτ του Αποστόλη Χριστόπουλου (στον πρώτο του αγώνα για εφέτος) μετά από πάσα του Νίκου Κανελλόπουλου. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της νίκης, όμως στο δεύτερο ημίχρονο «μίλησαν» οι τερματοφύλακες. Πρώτα ο Αγγελος Αγγελόπουλος της ΑΕΚ σε πλασέ του Ιμπαγκάσα (68′) και στη συνέχεια ο Νίκος Γραμματικάκης του Ολυμπιακού σε προσπάθειες του Παναγιώτη Γεωργέα στο 81′ (φωτογραφία) και του Αποστόλη Χριστόπουλου στο 83′.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Τσιαχματιώτης, Αντωνόπουλος, Γιαννακού, Τσιόκρης, Πάπα (76′ Καραστέργιος) Σαράντης (24′ Μπέσης) Βλαχίδης (76′ Κρητικός) Μιχόπουλος (59′ Γεωργέας) Χριστόπουλος.