Εξαιρετικό ματς από τον Νέμεθ (VIDEO)

nemethTo τρίτο του γκολ σε έξι συμμετοχές στο αμερικανικό πρωτάθλημα πέτυχε ο Κρίστιαν Νέμεθ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 4-4 της Κάνσας Σίτι με τη Ντάιναμο μέσα στο Χιούστον. Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ με σουτ έξω από την περιοχή στο 2ο λεπτό, ενώ γενικότερα προσέθεσε ακόμη μια καλή εμφάνιση στο ενεργητικό του.

Το Κάνσας ήταν πίσω στο σκορ με 3-1 στο 74’, αλλά κατάφερε να πετύχει τρία γκολ σε 20 λεπτά! Ο Νέμεθ συνέβαλλε στο δεύτερο γκολ της ομάδας, καθώς μετά από πολύ καλή προσπάθεια δημιούργησε τη φάση που έφερε ένα κερδισμένο πέναλτι για το Κάνσας και τη μείωση του σκορ σε 3-2.