Ανατροπή της Κ20 και... ήττα με 4-2 από τον Παναθηναϊκό

Για ακόμη ένα ματς η Κ20 της ΑΕΚ έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ χαμηλό επίπεδο ανταγωνιστικότητας.

Η Ενωση στο ντέρμπι με τον ΠΑΟ στο προπονητικό κέντρο στο Κορωπί γύρισε το ματς από το 0-1 στο 3′ και στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 1-2. Τελικά κατάφερε να δεχθεί τρία τέρμα στο β’ ημίχρονο και έχασε με 4-2.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 1-2 με γκολ των Αντωνίου (30’) και Βλαχομήτρου (42) αλλά ο Παναθηναϊκός –που είχε προηγηθεί στο 3’ με τον Μπουζούκη- ανέτρεψε την κατάσταση με τα γκολ των Πίσπα (68’) και Ξεπαπαδάκη (74’, 75’).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Βαλμάς, Ντόκο, Τριανταφυλλόπουλος, Ζερβόπουλος (46′ Μαυρομμάτης) Θεοχάρης (53′ Κουντουριώτης) Παπανικολάου (71′ Ξεπαπαδάκης) Αγγελόπουλος, Πίσπας, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης, Γιαννούτσος, Λουκάς, Τσιβελεκίδης, Γεωργαμλής (77′ Γιούσης) Αντωνίου, Λίτσι (83′ Μπάμπης) Σπηλιώτης (80′ Γιάντομ) Τσέλιος, Βλαχομήτρος