Primera: Η Σεβίλλη γκρέμισε την Ατλέτικο (VIDEO)

Ολα ανοικτά πια για τον τίτλο στην Ισπανία

Η Σεβίλλη έβαλε φωτιά στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβισιόν. Νίκησε με 1-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

Οι «ροχιμπλάνκος» παρέμειναν στην πρώτη θέση, αλλά πλέον έχουν μόλις τρεις βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Ρεάλ.

Απόψε η Μπαρτσελόνα θα έχει την ευκαιρία να πλησιάσει στον έναν βαθμό, αν νικήσει τη Βαγιαδολίδ.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ήταν κάκιστη και κατώτερη της γηπεδούχου σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Αντεξε όσο την κράτησαν τα γάντια του Ομπλακ, ο οποίος απέκρουσε πέναλτι του Οκάμπος στο 5′.

Στο 70ό λεπτό ο Ακούνια με κεφαλιά σημείωσε το μοναδικό γκολ. Η Ατλέτικο είχε την καλύτερη ευκαιρία της στις καθυστερήσεις με τον Μπόνο να σταματά τον Κορέα.