Καρακλάγιτς: Γκολ νίκης στο ντεμπούτο του με τη Ραντ

Ο δανεικός από την ΑΕΚ, Πέταρ Καρακλάγιτς χάρισε τη νίκη στη Ραντ

Ιδανικό ντεμπούτο για τον Πέταρ Καρακλάγιτς με τη Ραντ. Ο δανεικός από την ΑΕΚ στην ομάδα του Βελιγραδίου πέτυχε το γκολ της νίκης (1-0) επί της Πρόλετερ Νόβισαντ.

Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός σκόραρε στο 56ο λεπτό και ήταν ο πολυτιμότερος κόντρα στην παλιά του ομάδα. Η αναμέτρηση στο Βελιγράδι ήταν στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του σερβικού πρωταθλήματος, η πρώτη μετά τη χειμερινή διακοπή.

Με τη νίκη αυτή η Ραντ ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Καρακλάγιτς δόθηκε δανεικός από την ΑΕΚ στη Ραντ ως το φινάλε της σεζόν. O 21χρονος άσος έπαιξε και στα 90 λεπτά στο «Πέταρ Κράλ Ι». Με την ΑΕΚ δεν αγωνίσθηκε ούτε λεπτό σε επίσημο ματς το πρώτο εξάμηνο της σεζόν.