Ορθια... η Αταλάντα στην έδρα της Νάπολι

Δεν «μασάει» πουθενά η Αταλάντα.

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Μπέργκαμο έμεινε όρθια και στο «Σαν Παόλο» κόντρα στη Νάπολι, παίρνοντας την ισοπαλία (2-2) σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος, διατηρώντας το αήττητο τον επτά σερί ματς στην Serie A.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τους «Παρτενοπέι» που χάνουν έδαφος από την κορυφή.

Στο 16ο λεπτό, μετά από εξαιρετική σέντρα του Καγεχόν, ο Μαξίμοβιτς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Νότου, με τον Φρόιλερ πάντως στο 41ο λεπτό να ισοφαρίζει σε 1-1 για την ομάδα του Μπέργκαμο.

Μετά από εξαιρετική μπαλιά του Ρουίθ στην πλάτη της άμυνας της Αταλάντα στο 71’ και λάθος εκτίμηση του Γκολίνι που δεν μπόρεσε να καθαρίσει τη φάση, ο Μίλικ πέτυχε το γκολ για το 2-1, αλλά δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Ίλισιτς στο 86ο λεπτό, βρέθηκε φάτσα με τον Μέρετ, πλάσαρε ιδανικά και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.