Οι γκολάρες του Αλμέιδα! (VIDEO)

Ο Ούγκο Αλμέιδα είναι το πρόσωπο του πρώτου ημιχρόνου της ΑΕΚ κόντρα στην Ξάνθη. Ο Πορτογάλος σέντερ φορ έδειξε την κλάση του στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, όπου με δύο γκολ έδειξε πως δεν ήρθε για τα τελευταία… ένσημα στην Αθήνα. Απολαύστε τα τέρματα του Πορτογάλου «killer» στα βίντεο που ακολουθούν.

Στο διάστημα που μεσολάβησε ο Πέτρος Μάνταλος φρόντισε να… ανοίξει λογαριασμό για τη φετινή σεζόν. Ο «μαέστρος» της ΑΕΚ με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το πρώτο του γκολ τη φετινή σεζόν, συνεχίζοντας από εκεί που σταμάτησε πέρυσι.

Κερασάκι στην… τούρτα για την ΑΕΚ ήταν το 4-1, το οποίο έγινε από τον Ντιντάκ Βίλα, με τον Ισπανό να πετυχαίνει το πρώτο γκολ στην καριέρα του με την κιτρινόμαυρη φανέλα.