Κέρδισε ο ΠΑΣ Γιάννινα και... τρέχει για πλέι οφ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα… δίδαξε και στη Μυτιλήνη, κόντρα στην καταδικασμένη Καλλονή, πώς παίζεται το 5-3-2 (3-5-2 στην επίθεση) και παίζοντας ποδόσφαιρο υψηλού επιπέδου, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, νίκησε 2-0.

Ο Τζημόπουλος άνοιξε το σκορ για τους Ηπειρώτες στο 43’, για να έρθει ο Μανιάς στο 90’ να «καθαρίσει» τη νίκη, απέναντι στην ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου, που πάλεψε στο δεύτερο 45λεπτο, είχε ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά δεν τα κατάφερε…

Τραγικά λάθη από τον α’ βοηθό, Σίπκα (Πέλλας), που έκοψε λανθασμένα δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά (56’ και 59’), και ενώ οι φάσεις ήταν μπροστά του, τον Μανιά, που έβγαινε τετ-α-τετ με τον Δαύκο, ξεκινώντας σε αμφότερες ένα μέτρο πίσω από την άμυνα!

Πηγή: sportfm.gr