Πανθρακικός - ΑΕΚ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ÌÅ×ÉÁ ÐÅÔÁÕÑÁÊÇÓ ÐÁÍÈÑÁÊÉÊÏÓ - ÁÅÊ (ÊÕÐÅËËÏ 2014-2015)Στις 16:30 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Πανθρακικό για την 1η αγωνιστική της β’ φάσης του κυπέλλου. Το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλη την αναμέτρηση.

Ένα τεχνικό πρόβλημα δεν επιτρέπει προς το παρόν να γίνει η WEB RADIO μετάδοση, αφού δεν υπάρχει ασύρματο ίντερνετ στο γήπεδο της Κομοτηνής.

Ο Τραϊανός Δέλλας έχει στη διάθεσή του όλους τους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές του, ενώ έχει αφήσει στην Αθήνα τον τραυματία Μπρέσεβιτς, τον ανέτοιμο Σοϊλέδη και τους Καραγκιολίδη, Βούρα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Τέλος αγώνα στην Κομοτηνή, ΑΕΚ και Πανθρακικός έμειναν στο 0-0. Αμφότερες παίρνουν από ένα βαθμό στην βαθμολογία, με τον Ατρόμητο να έχει τρεις. Επόμενο ματς με τον Hρακλή Ψαχνών στο ΟΑΚΑ. Πολύ μέτρια εμφάνιση από την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα.

92′ Απόκρουση σε κόρνερ του Ανέστη σε σουτ του Ίγκορ.

90’+ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας στην θέση του Ανάκογλου

85′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης στην θέση του Πλατέλλα.

83′ Μεχία εκτός, Μορένο εντός αγώνα για την τρίτη αλλαγή του Πανθρακικού

79′ Κίτρινη κάρτα στον Κάσες

72′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Αραβίδης, εντός αγώνα ο Ντακόλ.

72′ Σουτ του Μπαρμπόσα εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Αθανασιάδη

Μοιρασμένη η κατοχή μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο, συγκριτικά με την υπεροχή της ΑΕΚ στο πρώτο 45λεπτο

68′ Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη

61′ Εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα λίγο άουτ.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

58′ Με δύο βασικούς (πολύ καλούς επιθετικούς) παίκτες πλέον στο χορτάρι ο Πανθρακικός

57′ Εκτός αγώνα και ο Τζάνης για να μπει ο Κάσες, για την δεύτερη αλλαγή του Πανθρακικού.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Ίγκορ στην θέση του Αράμπα.

57′ H AEK δείχνει προβληματική στην οργάνωση του παιχνιδιού με τα χαφ καλά κλεισμένα.

49′ Επικίνδυνη φάση για τον Πανθρακικό, η άμυνα της ΑΕΚ δεν ακολούθησε την φάση, αλλά αυτή έφυγε άουτ.

46′ Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με τον Πανθρακικό στην σέντρα

45’+ Τέλος ημιχρόνου στην Κομοτηνή, χωρίς τέρματα μετά από 45 λεπτά. Η ΑΕΚ έχει την πρωτοβουλία, αλλά όχι και τις φάσεις για γκολ. Μια μεγάλη ευκαιρία είχε ο Πλατέλλας, αλλά ο Αθανασιάδης απέκρουσε.

45′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, απέκρουσε ο Αθανασιάδης

45′ Δυνατό σουτ του Αραβίδη, η μπάλα απελπιστικά άουτ

43′ Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα, αφού η ΑΕΚ έριξε ταχύτητα

Διακοπή στο ματς για κροτίδες

38′ Η ΑΕΚ δείχνει να μην έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας και οι χαφ να μην βοηθούν την επίθεση

31′ Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου

26′ Σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Αθανασιάδη.

Συνεχείς οι κούρσες του Μπακάκη από την δεξιά πλευρά. Η ΑΕΚ πιέζει πολύ, ο Πανθρακικός δεν μπορεί να περάσει από την σέντρα.

23′ Σέντρα του Πεταυράκη, ο Πλατέλλας με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην εστία, αποκρούει εντυπωσιακά ο Αθανασιάδης!

0-3 τα σουτ υπέρ της ΑΕΚ

1-3 τα κόρνερ υπέρ της ΑΕΚ

20′ Μέχρι στιγμής ο Πανθρακικός δεν έχει καταφέρει να απειλήσει την ΑΕΚ.

17′ Kίτρινη κάρτα στον Αράμπα

12′ Κεφαλιά του Αραβίδη από κόρνερ, η μπάλα άουτ

10′ Η ΑΕΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων απέναντι στους γηπεδούχους

4′ Εξαιρετική προσπάθεια του Αραβίδη, πάσαρε στον Μπαρμπόσα, άνοιξε ο τελευταίος το κοντρόλ και έχασε την ευκαιρία να δημιουργήσει τελική φάση.

2′ Η ΑΕΚ φορά τα “κιτρινόμαυρα”

1′ Ξεκινά το παιχνίδι στην Κομοτηνή με την ΑΕΚ στην σέντρα

16:29 Γεμάτη η εξέδρα των φίλων της ΑΕΚ

Ο Τραϊανός Δέλλας επέλεξε τον Γιάννη Ανέστη στα δοκάρια και τους Μιχάλη Μπακάκη δεξιά στην άμυνα, Σταύρο Πεταυράκη αριστερά στην άμυνα, Δημήτρη Κολοβέτσιο και Βασίλη Λαμπρόπουλο ως κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Στη μεσαία γραμμή θα πάρουν θέση ο Μιγκέλ Κορδέρο με τον Δημήτρη Ανάκογλου, έχοντας μπροστά τους τον Βαγγέλη Πλατέλλα δεξιά, τον Έλντερ Μπαρμπόσα αριστερά και τον Πέτρο Μάνταλο στον άξονα, πίσω από τον Χρήστο Αραβίδη.

Στον πάγκο θα είναι οι: Ντούνης Π., Γεωργέας, Γροντής, Μ. Ντούνης, Ρόβας, Ντακόλ, Σαρρής

Για τον Πανθρακικό ο Άκης Μάντζιος επέλεξε τους: Αθανασιάδη, Παπαγεωργίου, Τσουμάνη, Σερφά, Εμπόου, Λαδάκη, Μεχία, Μπαϊκαρά. Τζάνη, Αράμπα, Ντιγκινί.

Στον πάγκο θα είναι οι: Πασχαλάκης, Καθάριος, Φραγκούλης, Πέρεθ, Κάσες, Ιγκόρ, Ποτουρίδης.