Το τρικ του Ζιάγκου και το ξέσπασμα της ΑΕΚ

polytarxou ziagosΗ απουσία του Στέφαν Νίκολιτς είναι εμφανής στο παιχνίδι της ΑΕΚ. Και φάνηκε και στο χθεσινό ματς με τον Ηρακλή. Η “Ένωση” δεν είχε καλή παρουσία αμυντικά, ενώ φάνηκε και μπλοκαρισμένη στο επιθετικό κομμάτι, με αποτέλεσμα στο ημίχρονο, ο Ηρακλής να είναι στο +3 (38-41).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Βαγγέλης Ζιάγκος έκανε κίνηση-ματ. Έβαλε τον Μιχάλη Πολυτάρχου στην θέση του πλέι μέικερ. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η ΑΕΚ να ξεσπάσει. Με ηγέτη τον αθλητή από τη Νάξο, η “Βασίλισσα” έφτιαξε την άμυνα της και ήταν καταιγιστική στην επίθεση. Είναι χαρακτηριστικό πως σε ολόκληρη την τρίτη περίοδο, η ΑΕΚ πέτυχε 28 πόντους, ενώ ο Ηρακλής μόνο 8

Πλέον, στις τάξεις της ΑΕΚ κοιτάνε το επόμενο ματς με τον Φίλιππο στη Βέροια, και όλοι ελπίζουν πως θα καταφέρει να αγωνιστεί ο Νίκολιτς, με τον τεχνικό της “Βασίλισσας” πάντως, να διαχειρίζεται σωστά την απουσία του για άλλο ένα παιχνίδι.