ΑΕΚ: Στον πάγκο ο Κάλενς στη φιλική νίκη του Περού, 4-1 με την Δομινικανή Δημοκρατία

Ο Αλεξάντερ Κάλενς δεν έπαιξε στο φιλικό του Περού

Το Περού του Αλεξάντερ Κάλενς επιβλήθηκε με 4-1 της Δομινικανής Δημοκρατίας, επίσης σε φιλικό παιχνίδι.

Ο προπονητής των «Ίνκας», Ζόρζε Φοσάτι έπαιξε με τριάδα στην άμυνα, ωστόσο δεν συμπεριέλαβε στις επιλογές του και τον 31χρονο στόπερ, που μετρά 41 συμμετοχές και δύο γκολ με την εθνική του ομάδα.

Το σκορ για το Περού άνοιξε ο Πένα στο 18ο λεπτό, ο Καστίγιο έκανε το 2-0 στο 45+1′, ο Κίσπε Κόρντοντα το 3-0 στο 54ο λεπτό ενώ ο Λόπες μείωσε για τους Δομινικανούς στο 58′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε o 40χρονος Πάολο Γκερέρο, που ξεπέρασε τον Αντβίνκουλα κι έγινε τρίτος σε συμμετοχές στην ιστορία της χώρας με 117. Να σημειώσουμε πως είναι και ο πρώτος της σκόρερ με 40 γκολ.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας