Στο Μπεσίκτας-Αντάλιασπορ δεν μέτρησε εύστοχο πέναλτι για έναν πολύ... ιδιαίτερο λόγο (VIDEO)

Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν το βράδυ του Σαββάτου στην Κωνσταντινούπολη

Δείτε για ποιο λόγο ο διαιτητής δεν μέτρησε ένα εύστοχο πέναλτι στο παιχνίδι της Μπεσίκτας με την Αντάλιασπορ.

Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν το βράδυ του Σαββάτου στην Κωνσταντινούπολη με την ομάδα από την Αττάλεια να παίρνει τη νίκη με 2-1.

Εντύπωση έχει προκαλέσει ένα εύστοχο πέναλτι στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, με το οποίο οι φιλοξενούμενοι θα είχαν κάνει το 3-1, αν ο διαιτητής δεν αποφάσιζε να μη μετρήσει το γκολ.

Ο Μίλοτ Ρασίτσα ήταν αυτός που εκτέλεσε το πέναλτι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε.

Για ποιο λόγο; Ο Κοσοβάρος εξτρέμ φαίνεται ότι γλίστρησε και ενώ είχε εκτελέσει με το δεξί πόδι έστειλε την μπάλα στο αριστερό και κατόπιν στα δίχτυα.

Η φάση, μάλιστα, ελέγχθηκε και από το VAR και η απόφαση ήταν να μην μετρήσει το εύστοχο πέναλτι.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη