Πάλεψε για ένα ημίχρονο η ΑΕΚ - Έχασε με 19-28 από το Πανόραμα!

Εικόνες από το ΑΕΚ - ΟΦΝΙ

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 19-28 από το Πανόραμα στο «Γ. Κασιμάτης»

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 19-28 από το Πανόραμα στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

Η «Ένωση» έπαιξε κατά διαστήματα ωραίο χάντμπολ, ενώ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και η νεαρή τερματοφύλακας της ομάδας, Κατερίνα Δρουγκίδου.

Καλό ξεκίνημα για την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο μη αφήνοντας τις φιλοξενούμενες να ξεφύγουν στο σκορ (4-5, 7-8). Η «Ένωση» είχε τις ευκαιρίες της να ισοφαρίσει, όμως η τερματοφύλακας του Πανοράματος είχε καλές επεμβάσεις και στην συνέχεια μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και να δώσει διαφορά πέντε γκολ (10-15) στο τέλος του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο μέρος δεν διαφοροποιήθηκε και πολύ με την ΑΕΚ να κυνηγάει το σκορ, χωρίς όμως να μπορέσει να μειώσει πιο πολύ από τα τέσσερα τέρματα. Μετά το 20ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα ανέβασε ρυθμό και αύξησε την διαφορά, με το τελικό σκορ να είναι 19-28.

AEK- AEΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 19-28
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 5-7, 8-11, 10-12, 10-15 (ημχ), 12-18, 14-19, 15-21, 16-22, 18-26, 19-28
ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Μάγκου, Ψαριώτη, Βαρβεράρκη, Πετκόφσκα, Κατσίκα 3, Γάσπαρη 2, Ζούμα, Ζαφειροπούλου, Παύλου 1, Σαρκίρη, Φάμπις 8, Μπανάση 1, Νικόλοφσκα 4, Μετζρί, Δρουγίδου.
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Σ. Βακάλης): Κουτσιμανή, Λιούκα 2, Εμμανουηλίδου 3, Γιαννοπούλου, Κουκμίση 2, Φλώρου, Αμανατίδου 4, Ε. Κουκλοτίδου, Μήγγα 2, Τσιαμούρα 1, Νικολάου, Γκονσάλβες 4, Γκόμες 4, Ελ. Κουκλοτίδου, Αμπίλντα 6.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Βήτας, Κόκκινη: 40:37 Μετζρι, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 3/3-0/1

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...