ΑΕΚ: Από τους πανηγυρισμούς της ανατροπής, στην απογοήτευση της ισοπαλίας στο Χαριλάου (VIDEO)

Δείτε την παρακάμερα του αγώνα της ΑΕΚ με τον Άρη

H AEK δεν κατάφερε να ολοκληρώσει ως πρώτη την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον Άρη, στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2023-24.

Η ομάδα μας ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 15’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νόρντιν Άμραμπατ, το οποίο κέρδισε ο ίδιος. Ωστόσο, ο Άρης έκανε την ανατροπή με γκολ των Φετφατζίδη (44′) και Σαβέριο (49′).

Η ΑΕΚ κατάφερε να ανακτήσει τα ηνία του ματς, καθώς στο 55’ ο Ντομαγκόι Βίντα έκανε το 2-2 και ο Έκι Πόνσε σκόραρε με κεφαλιά στο 67’ για το 3-2, όμως στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Μορόν να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στη Θεσσαλονίκη και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη