ΑΕΚ: Χατζισαφί και Μοχαμάντι αγωνίστηκαν από ένα ημίχρονο στη φιλική νίκη (2-1) του Ιράν επί της Μπουρκίνα Φάσο

Αγωνίστηκαν και οι δυο Ιρανοί της ΑΕΚ

Από ένα ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Μιλάντ Μοχαμάντι και Εχσάν Χατζισαφί της ΑΕΚ, στη φιλική επικράτηση του Ιράν επί της Μπουρκίνα Φάσο.

Στη φιλική νίκη του Ιράν επί της Μπουρκίνα Φάσο με σκορ 2-1 αγωνίστηκε ο Μιλάντ Μοχαμάντι και ο Εχσάν Χατζισαφί. Ο πρώτος ξεκίνησε την αναμέτρηση ως βασικός και πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στα πρώτα 45 λεπτά.

Στην ανάπαυλα ο Μοχαμάντι έδωσε τη θέση του στον άλλο διεθνή παίκτη της Ένωσης, Εχσάν Χατζισαφί, ο οποίος επίσης είχε θετική εικόνα στο παιχνίδι. Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Μπουρκίνα Φάσο άνοιξε το σκορ στο 16’ με τον Κονατέ, στη συνέχεια ο Ταρεμί ισοφάρισε σε 1-1 στο 43ο λεπτό και ο Εμπραχίμι στο 69’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τους Ιρανούς.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας