Η απόκρουση του Μπάρκα προκάλεσε διακοπή αγώνα στην Ολλανδία!

Ο Μπάρκας απέκρουσε πέναλτι στο Ουτρέχτη - Βάαλβαϊκ και αυτό προκάλεσε τη διακοπή του ματς

Προσωρινή διακοπή στην αναμέτρηση της Ουτρέχτης με την Βάαλβαϊκ, μετά από απόκρουση πέναλτι του Βασίλη Μπάρκα!

Πέτρα του σκανδάλου -άθελα του- πήγε να γίνει ο Βασίλης Μπάρκας. Ο Έλληνας τερματοφύλακας στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της αναμέτρησης της Ουτρέχτης με την Βάαλβαϊκ και με το σκορ στο 1-0 απέκρουσε πέναλτι του Κράμερ, όμως τα πόδια του δεν πατούσαν στην γραμμή, με αποτέλεσμα να διαταχθεί επανάληψη. Αυτό δεν άρεσε στους οπαδούς της Ουτρέχτης που άρχισαν να πετάνε αντικείμενα, κάτι που έφερε 20λεπτη διακοπή της αναμέτρησης. Ο διαιτητής επανέφερε τις ομάδες στο γήπεδο όταν τα πνεύματα ηρέμησαν και ο Κράμερ με δεύτερη εκτέλεση έκανε το 1-1 για τους φιλοξενούμενους…

Πηγή: sdna.gr

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας