Η μεγάλη ανατροπή στο ντέρμπι της Πορτογαλίας: Από την κόλαση στον παράδεισο σε δύο λεπτά η Μπενφίκα! (VIDEO)

Οι γηπεδούχοι στο 90+7' έφεραν τούμπα το μεγάλο ντέρμπι με τον Τένγκστεντ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυ

Η Μπενφίκα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της Λισαβόνας, κάνοντας αδιανόητη ανατροπή κόντρα στη Σπόρτινγκ στις καθυστερήσεις.

Η Σπόρτινγκ προηγήθηκε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Γιόκερες και βρέθηκε αγκαλιά με μια τεράστια νίκη, όμως η Μπενφίκα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Ο Ζοάο Νέβες στο 90+4′ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφάρισε σε 1-1 και έδωσε πνοή στην Μπενφίκα που έψαξε με μεγαλύτερη ένταση την ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι στο 90+7′ έφεραν τούμπα το μεγάλο ντέρμπι με τον Τένγκστεντ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα βάζοντας «φωτιά» στο Ντα Λουζ, όμως ο διαιτητής ακύρωσε αρχικά το γκολ για οφσάιντ. Μετά από εξέταση του VAR διαπιστώθηκε ότι ο ποδοσφαιριστής της Μπενφίκα καλύπτονταν για τέσσερα εκατοστά (!), με τον διαιτητή να δείχνει σέντρα.

Δείτε παρακάτω πως ήρθε η μεγάλη ανατροπή για την Μπενφίκα:

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη