Serie A: Η Έμπολι ξέρανε τη Νάπολι (1-0) με γκολάρα του Κοβαλένκο στις καθυστερήσεις

Serie A: Η Έμπολι ξέρανε τη Νάπολι (1-0) με γκολάρα του  Κοβαλένκο στις καθυστερήσεις

Με τρομερό γκολ του Βίκτορ Κοβαλένκο στο 90+1' η Έμπολι επικράτησε 1-0 της Νάπολι στο «Ντιέγκο Μαραντόνα» και πήρε σπουδαία νίκη

Ένα μεγάλο διπλό πήρε η Έμπολι στην έδρα της Νάπολι με τον Βίκτος Κοβαλένκο να πετυχαίνει εντυπωσιακό τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Παρτενοπέι είχαν ευκαιρίες, πίεσαν, αλλά τις σπατάλησαν με αποτέλεσμα να τιμωρηθούν από τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βίκτορ Κοβαλένκο με εντυπωσιακό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε στην ομάδα του ένα σημαντικό τρίποντο που την ανέβασε ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Σασουόλο – Σαλερνιτάνα 2-2 (36′, 52′ Θόρστβεντ / 5′ Ικουεμέσι, 17′ Ντιά)

Τζένοα – Βερόνα 1-0 (44′ Ντραγκουσίν)

Λέτσε – Μίλαν 2-2 (66′ Σανσόνε, 70′ Μπαντά / 28′ Ζιρού, 35′ Ρέιντερς)

Γιουβέντους – Κάλιαρι 2-1 (60′ Μπρέμερ, 70′ Ρουγκάνι / 75′ Ντοσένα)

Μόντσα – Τορίνο 1-1 (65′ Κολπάνι / 55′ Ίλιτς)

Νάπολι – Έμπολι 0-1 (90+1′ Κοβαλένκο)

12/11 16:00 Φιορεντίνα – Μπολόνια

12/11 16:00 Ουντινέζε – Αταλάντα

12/11 19:00 Λάτσιο – Ρόμα

12/11 21:45 Ίντερ – Φροζινόνε

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)