Serie A: «Κάζο» για τη Μίλαν (2-2) στην έδρα της Λέτσε

Ισοπαλία για τη Μίλαν

Η Μίλαν λίγο έλειψε ν’ «αυτοκτονήσει» σήμερα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A, καθώς προηγήθηκε στην έδρα της Λέτσε με 2-0 στο πρώτο μέρος, αλλά την έσωσε στο τέλος το VAR, παίρνοντας τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι είχε στο πρώτο ημίχρονο τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκε με τα γκολ των Ζιρού (28′) και Ράιντερς (35′), αλλά στην επανάληψη κατέβασε ταχύτητα, πιστεύοντας πως το ματς είχε κριθεί, και το πλήρωσε ακριβά.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν μέσα σε τέσσερα λεπτά (66′ Σανσόνε και Μπάντα 70′) και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων λίγο έλειψε να ρίξουν νοκ άουτ τους «ροσονέρι» με το γκολ του Πίκολι, που τελικά δεν μέτρησε μετά από παρέμβαση του VAR.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη