Premier League: Λύγισε στις καθυστερήσεις η Τότεναμ - Ηττήθηκε 2-1 από την Γουλβς

Η Τότεναμ δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα και γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα την φετινή χρονιά στην Premier League

Η Τότεναμ το πάλεψε αλλά στο τέλος, δεν άντεξε με την Γουλβς να παίρνει μια σπουδαία νίκη με 2-1 ανατροπή, σκοράροντας δύο φορές στις καθυστερήσεις.

Τα σπιρούνια του Άγγελου Ποστέκογλου προηγήθηκαν στο 3′ με τον Μπρέναν Τζόνσον και μπήκε από νωρίς σε θέση ισχύος για να πάρει το παιχνίδι.

Ωστόσο οι παίκτες του Γκάρι Ονίλ ανέβασαν κατακόρυφα στροφές και πάλεψαν για την ανατροπή, την οποία πέτυχαν στις καθυστερήσεις. Αρχικά ο Πάμπλο Σαράμπια ισοφάρισε στο 90+1′ με ασίστ του Ματέου Κούνια και στο 90+7′, στην τελευταία ουσιαστικά φάση του αγώνα, ο Μάριο Λεμινά διαμόρφωσε το τελικό σκορ με ασίστ του σκόρερ του πρώτου τέρματος.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Γουλβς ανέβηκε στους 15 βαθμούς, ενώ η Τότεναμ παρέμεινε στη δεύτερη θέση έχοντας 26 βαθμούς.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη