Προσωρινή διακοπή στο Ουτρέχτη-Άγιαξ για... ένα ποτήρι! (ΦΩΤΟ)

Είχε προηγηθεί σύσταση μετά από ρίψη άλλου αντικειμένου

Επεισοδιακή αποδείχθηκε στο τέλος η αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τον Άγιαξ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Συγκεκριμένα, ο διαιτητής, Ντένις Χίγκλερ, πήρε την απόφαση στο 88′ και με το σκορ στο 3-3 να διακόψει το παιχνίδι, καθώς μετά τη χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων υπήρξε ρίψη αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο. Οι κάμερες έπιασαν ένα πλαστικό ποτήρι που είχε βρεθεί στην άκρη του αγωνιστικού χώρου.

Είχε προηγηθεί σύσταση μετά από ρίψη άλλου αντικειμένου νωρίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Από τη στιγμή που το κοινό δεν συνετίστηκε, ο διαιτητής διέταξε τις ομάδες να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο.

Η δράση πάντως διακόπηκε για μόνο περίπου δέκα λεπτά, με τις δύο ομάδες να επιστρέφουν στο χορτάρι για να παίξουν τον εναπομείναντα χρόνο.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας