ΑΕΚ: Ήττα (2-5) στο ντέρμπι από τον Δούκα!

Εικόνες από το Δούκας - ΑΕΚ

Η ανδρική ομάδα futsal της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 5-2 από τον Δούκα στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής

Η ΑΕΚ ηττήθηκε 5-2 από τον Δούκα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Futsal Super League στο κλειστό του Καματερού.

Η «Ένωση» βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ ενώ το πρώτο ημίχρονο την βρήκε να χάνει με 3-1.

Η  ΑΕΚ πλήρωσε, επί της ουσίας, το κακό της πρώτο ημίχρονο, καθώς δέχθηκε 3 τέρματα σε μόλις 7 λεπτά!

Στο 2’ ο Δούκας άνοιξε το σκορ, με τον Πάις στο 3:40’ να ισοφαρίζει με σουτ, το οποίο κόντραρε στον αμυντικό και «ξεγέλασε» τον τερματοφύλακα. Ο Δούκας διπλασίασε τα τέρματά του στο 3:40’, ενώ είχε και δοκάρι δύο λεπτά αργότερα. Στο 7:24’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα.

Στη συνέχεια, η ΑΕΚ ήταν πιο επιθετική και στο δεύτερο μέρος ανέβασε ρυθμούς. Με τον Σάλας είχε δοκάρι στο 25:10’, ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε τεράστια ευκαιρία στο 31:58’. Από εκεί και έπειτα, η ΑΕΚ έπαιξε με παίκτη επιπλέον, ρισκάροντας, αλλά δείχνοντας θέληση να επιτεθεί. Στο 34:34’ ο Μάνος μείωσε στο γκολ (2-3), αλλά ο Δούκας είχε άμεση απάντηση ένα λεπτό μετά. Η ΑΕΚ είχε δοκάρι στο 36:36’, ενώ πέτυχε και πέμπτο τέρμα λίγα δεύτερα πριν το τέλος του παιχνιδιού.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη