ΑΕΚ Κ19: Ισοπαλία στο Κορωπί κόντρα στον Παναθηναϊκό (1-1) - Εξαιρετική η Ένωση στο α' μέρος (ΦΩΤΟ)

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 τον Παναθηναϊκό σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 τον Παναθηναϊκό σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Παναθηναϊκού στο Κορωπί.

Οι παίκτες της ΑΕΚ Κ19 ήταν κυρίαρχοι και δημιούργησαν καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, το οποίο τους βρήκε να προηγούνται με 1-0, με σκόρερ τον Τάσο Κοντορουχά στο 31ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο και ο Παναθηναϊκός βρήκε απάντηση στο γκολ της ΑΕΚ, σκοράροντας στο 50′ με τον Αναστάσιο Κλάψα

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μαρίνης, Σβίγκος, Ψυρόπουλος, Αντωνόπουλος, Χατζηνικολάου, Μαρούτσης, Χριστακόπουλος (53′ Μούτσα) Κολιμάτσης (68′ Παλαιολόγου) Γεωργέας (68′ Διαμαντόπουλος) Γιαννούλης (53′ Βασίλας) Κοντορουχάς.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει