Νέα απώλεια βαθμών για τη Λιόν στην Ligue 1

Η Λιόν παρά την αλλαγή προπονητή συνεχίζει τον κατήφορο την φετινή σεζόν, αφού με το 0-0 κόντρα στην Χάβρη, παρέμεινε χωρίς νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές

Στο πρώτο μέρος η Λιόν απείλησε με τον Τσερκί στο 25ο λεπτό και με τον Κουμπεντί στο 36ο λεπτό, βγάζοντας το ημίχρονο στο μηδέν κάτι που άγχωσε τους παίκτες της.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σερκί έχασε κλασσικές ευκαιρίες για το γκολ της νίκης, με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος αφού η Χάβρη παρουσίασε στιβαρή άμυνα.

Έτσι, η Λιόν για πέμπτο συνεχόμενο ματς έμεινε χωρίς νίκη, με τον Φάμπιο Γκρόσο να έχει πολύ δουλειά μπροστά του για να αλλάξει την εικόνα των «Λιονέ».

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας