Γκολ και φάσεις από το ΑΕΚ-Αντβέρπ 1-2 (VIDEO)

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα της ΑΕΚ απέναντι στην Αντβέρπ

Η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε χθες με την Αντβέρπ και αποκλείστηκε από το Champions League.

Η Ένωση άσκησε πίεση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα όμως δεν κατάφερε να πετύχει όσα ήθελε μέσα στο γήπεδο προκειμένου να πάρει τη μεγάλη πρόκριση για τους χρυσοφόρους ομίλους. Η Αντβέρπ προηγήθηκε με γκολ του Κερκ στο 73ο λεπτό, ενώ η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει με ωραίο σουτ του Αραούχο στο 90ο λεπτό.

Οι κιτρινόμαυροι πίεσαν για δεύτερο γκολ και έχοντας κενά στην άμυνα δέχτηκαν το δεύτερο γκολ που έκρινε και το τελικό αποτέλεσμα με τον Μπαλικουισά να κάνει το 1-2 στο 95ο λεπτό.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει