Μουντιάλ Γυναικών: Στον τελικό η ομάδα της Αγγλίας κερδίζοντας (3-1) την Αυστραλία

Την πρόκριση στον τελικό του Μουντιάλ γυναικών πήρε η Αγγλία που επικράτησε 3-1 της Αυστραλίας και πλέον προετοιμάζεται για την Ισπανία

Στον τελικό του Μουντιάλ γυναικών στο ποδόσφαιρο πέρασε η Αγγλία. Στον σημερινό ημιτελικό με την Αυστραλία επικράτησε 3-1 μπροστά σε 75.000 της συνδιοργανώτριας ομάδας και πλέον προετοιμάζεται για την Ισπανία στο μεγάλο ματς της διοργάνωσης.

Οι παίκτριες της Αγγλίας άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με την Τουν, αλλά η γηπεδούχος Αυστραλία ισοφάρισε σε 1-1 στο 63ο λεπτό με την Κερ με ένα μακρινό σουτ. Ωστόσο αυτό δεν χάλασε την ψυχολογία της Αγγλίας η οποία πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ με την Χεμπ και τέλος τη Ρούσο να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 86ο λεπτό.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας